Jestliže kdo žízní, ať přijde ke mně a pije! Ježíš, Bible J 6, 37

Září 2010

Do kostela na kole 2010

22. září 2010 v 12:45 | KČ |  Ze života sboru
V neděli 19.9. 2010 se někteří jedinci z našeho sboru vypravili na shromáždění na kole, aby se tak zapojili do ekumenické akce na podporu cyklistické dopravy.
Do kostela na kole 2010
nakole

Izraelské tance každý čtvrtek večer

10. září 2010 v 14:47 Izraelské lidové tance
Spolek izraelských lidových tanců Chaverim (přátelé) pořádá každý čtvrtek od 20 do 21h výuku tanců pro začátečníky. Více informací najdete na stránkách Chaverim.

chaverim plakat

EXISTUJE ŽIVOT PO ŽIVOTĚ?

10. září 2010 v 14:19 Akce pro veřejnost
Přijďte si poslechnout poutavý a autentický příběh osobního prožitku KLINICKÉ SMRTI.
"V srpnu 1988 jsem si zlomil páteř po skoku do řeky. Viděl jsem své tělo ležet na dně, cítil jsem se tam "doma". Byl to nádherný pocit. Tento prožitek ovlivnil můj život ve všech směrech."
Jan Boštík byl zaměstnán jako koordinátor projektu EU, založil a úspěšně vedl podnikání, má bohaté zkušenosti s vedením týmu lidí a lektorské činnosti, a to vše přesto, že je od r. 1988 na invalidním vozíku...
Zve Církev Bratrská Vlašim. Vstup volný.

Kdy? Ve čtvrtek 30. září 2010 v 18 hodin.
Kde? Spolkový dům, Palackého náměstí 65

Boštík1

Kurz Alfa podzim 2010

10. září 2010 v 14:16 | KČ |  Kurzy Alfa
alfa podzim

Smyslem mého

života je……..?

15 milionů lidí již mělo příležitost společně zkoumat důležité otázky o smyslu lidské existence na kurzech Alfa. Tyto kurzy pořádají místní křesťanské církve po celém světě, nyní máte příležitost jej absolvovat přímo ve Vlašimi. Během několika večerů a jedné soboty mají účastníci možnost v uvolněné atmosféře u dobrého jídla a pití otevřeně diskutovat o stěžejních bodech křesťanského pohledu na smysl života.
Kurz pořádá Církev Bratrská Vlašim. Úvodní setkání proběhne 5.10. 2010 v 19h ve
Spolkovém domě, Palackého náměstí 65. Další setkání se budou konat pravidelně každé úterý ve stejnou dobu a na stejném místě. Sobotní celodenní setkání se uskuteční 20.11. 2010.

alfa podzim1

Do kostela na kole

10. září 2010 v 14:05 | KČ |  Ze života sboru
Členové Církve bratrské ve Vlašimi vyráží v neděli 19.9. na své pravidelné shromáždění na kole a zapojí se tak do celostátní ekumenické akce Do kostela na kole.
Smyslem této akce je propagovat cyklistickou dopravu, která je, stejně jako pěší chůze, šetrná k životnímu prostředí a ve srovnání s automobilovou dopravou nepoměrně levnější, zdravější a na kratší vzdálenosti dokonce statisticky rychlejší. Strmý nárůst automobilové dopravy v posledních letech se totiž nevyhnul ani církevnímu prostředí. V neděli jsou kostely doslova obleženy auty. Jejich majitelé si však často ani neuvědomují, jak hodně jejich, jistě velmi praktický, pomocník škodí životnímu prostředí.
Akci "Do kostela na kole" pořádá Poradní odbor pro otázky životního prostředí při SR ČCE, Ekologická sekce ČKA a Česká křesťanská environmentální síť při příležitosti slavení Dnů vděčnosti za stvoření, Dne bez aut a Ekumenické neděle. K již třetímu ročníku akce se může připojit každý, kdo v neděli 19. nebo v sobotu 18. září přijede do kostela na kole. Svůj závazek je možné dopředu zaregistrovat na internetových stránkách www.dokostelanakole.cz, kde jsou současně shromážděny praktické informace týkající se cyklistiky.
nakole